Hoşgeldiniz CDTurks Türkiye'nin Crossdresser Ailesi

Türkiye'nin En Büyük Crossdresser Topluluğu olan forum sitemize hoşgeldiniz. Cdturks alternatif sitelerin haricine, cinsellik temasından uzak, bilgi alışverişi ve yardımlaşma üzerine kurulu bir ortamdır. Burada cinsel partner arayışı kesinlikle ve kesinlikte yasaktır. 2015 yılından bugüne kadar hizmet vermekte olduğumuz topluluğa sizde bize katılmak istemezmisiniz ?

Fotoğraf Paylaş

Sende çekmiş olduğun fotoğraflarları bizimle paylaşmak istemisin ?

Makyaj Tavsiyesi

Makyaj tavsiyelerine göz atmak veya bizimle paylaşmak istermisin ?

İletişime Geç

Forumla alakalı bir sorun mu var ? Hemen bizimle iletişime geç.

Duyuru Cinsel Yönelim Ve Cinsel Kimlik Düzeltmesi

• Konbuyu başlatan Esma
  • Başlangıç tarihi
Esma

Esma

Trans Kadın
Yönetici
Denetleme Kurulu
Meslek
Yönetici
Arkadaşlar forumda malumunuz uzun süredir üyeler için;
CD A,
CD AP,
CD P,
CD Aseksüel,
HAYRAN A
HAYRAN AP
HAYRAN P

BAYAN
şeklinde gruplandırmamız mevcuttu. Fakat yıllar içerisinde gelişen forum yapımız ve üye sayımızla birlikte bu tanımlamalar hem forumdaki düşünce yapımızla örtüşmediği için hemde uygun tabirler olmadığı için bir güncelleme yapma ihtiyacı doğmuştur. Bu anlamda forumdaki gruplandırmaları sil baştan yeniden tasarlamayı ve genel tanımlara uygun gruplandırmalar yapılmasını düşünüyoruz. Bu çerçevede benim fikir ve önerim şu şekilde olması yönündedir;

Forumda yine LGBT renklerine bağlı kalınarak, Cinsel Kimlik dağılımı yapılması sağlanacaktır.

Trans Erkek (İmkanım olsa düşünmeden cinsiyet değiştirdim/değiştiririm)
Trans Kadın (İmkanım olsa düşünmeden cinsiyet değiştirdim/değiştiririm)
Crossdresser (Cinsiyetimden memnunum, sadece hoşlandığım için giyiniyorum)
Biyolojik Kadın (Kesinlikle cinsiyet değişikliği düşünmüyorum)
Biyolojik Erkek (Kesinlikle cinsiyet değişikliği düşünmüyorum)

Crossdresser bir cinsel kimlik değil yönelim olduğunun farkındayız fakat Forumumuzun bir cd forumu olduğununda bilinciyle forumdaki CD (zevk ve fantezi amaçlı giyinenler) ile Trans (Şartlar elverseydi cinsiyet değiştirmeyi düşünmezdim) ayrımını yapmamız gerekmekte.
Tüm bunlara ilave olarak üye profil sayfalarındaki "hakkında" bölümüne eklenecek olan ve sonradan değişiklik yapılabilecek bir şekilde Cinsel Yönelim bölümünü aktif etmeyi düşünüyorum.

Cinsel Yönelim dağılımı ise,

Heteroseksüel (Karşı cinse ilgi duyuyorum)
Homoseksüel (Kendi cinsime ilgi duyuyorum)
Biseksüel (Her iki cinsede ilgi duyuyorum)
Aseksüel (Herhangi bir cinsel isteğim yok)

şeklinde olmasını planlamaktayız. Bu alan gerekirse boş bırakılabileceği gibi gerekirse diğer ziyaretçi ve üyelere cinsel yöneliminiz hakkında öncesinde ön bilgi olması amaçlı seçim yapabileceksiniz. Bu dağılımların haricinde daha bir çok ve sayısız LGBT grupları mevcut fakat amacımız sade ve anlaşılabilir olması açısından grup dağılımlarını basite indirgemeyi amaçladık. Bu kapsamda değişiklik yapılmadan önce ilave eklemek istedikleriniz var mı veya öneri-görüşlerinizi almak için bu konuyu oluşturduk.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8