Hoşgeldiniz CDTurks Türkiye'nin Crossdresser Ailesi

Türkiye'nin En Büyük Crossdresser Topluluğu olan forum sitemize hoşgeldiniz. Cdturks alternatif sitelerin haricine, cinsellik temasından uzak, bilgi alışverişi ve yardımlaşma üzerine kurulu bir ortamdır. Burada cinsel partner arayışı kesinlikle ve kesinlikte yasaktır. 2015 yılından bugüne kadar hizmet vermekte olduğumuz topluluğa sizde bize katılmak istemezmisiniz ?

Fotoğraf Paylaş

Sende çekmiş olduğun fotoğraflarları bizimle paylaşmak istemisin ?

Makyaj Tavsiyesi

Makyaj tavsiyelerine göz atmak veya bizimle paylaşmak istermisin ?

İletişime Geç

Forumla alakalı bir sorun mu var ? Hemen bizimle iletişime geç.

Haber Mitoloji Ve Astrolojide Cd Ve Translık

• Konbuyu başlatan Aydan23
  • Başlangıç tarihi
Aydan23

Aydan23

Trans Kadın
Meslek
Eğitimci
Sümer Tanrıçası İnanna’nı bir sıfatı da kutsal fahişedir. Onun için yazılan bir ilahide şöyle konuşur Tanrıça:

”Baltam parçalara ayırdı bu ülkeyi
Büyük şeyler başlattım orada
Sarsılmaz bir taht koydum kendim için
Dönmelere hançer ve kılıç verdim
Davul ve tef verdim eşcinsellere
Travestilerin kişiliğini değiştirdim
Genç kadın İnanna şükürler olsun sana”

Epik şiirde gözden kaçmayan bir vurgu vardır. İnanna eşcinselleri koruyan bir Tanrıça gibi sunulur. Dönmeler, eşcinseller ve travestiler onun yönetimi altındadır. Venüs yani Afrodit aşk dolu karakterini eşcinseller üzerinde gösterir. Erotizmi ve cinselliği sembolize eden Venüs romantik ilişkilerin gezegenidir.

Bir erkek doğduğu sırada Venüs erdişi bir burç olam ikilzler burcunda ise doğan erkek çocuğun feminen bir yapıya bürünmesine neden olur. Eşcinselliği belirleyen de doğum esnasında Venüs’ün konumudur. (Nuray Biligili, Türk Mitolojisinde Tanrıçalar ve Cadılar, Hermes yayınları, İstanbul, 2022)

Yukarıda yazılanlar bilimsel bilgiler değil fakat 4000 yıl önce bile LGBT bireylerin haklarını koruyan bir Tanrıça varlığını bilmek ilginç. Elbette eşcinselliği belirleyen gezegenlerin konumu değil kişinin pskiolojik genetik yapısı ve yaşam deneyimleridir.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8